Центр розвитку та популяризації Корейської Культури в Україні

Вітаємо усіх зі святом Соллаль!!!

Перший день Нового року за місячним календарем, Cоллаль, – найбільше свято корейців! Традиційно його відзначають 1-го числа 1-го місяця за місячним календарем, і в 2020 році цей день припадає на 25 січня.

Для того, щоб відзначити це свято, корейці відправляються в рідні місця. Всі родичі збираються разом, старших вітають новорічним поклоном і беруть участь в церемонії вшанування предків, а також грають в традиційні ігри і просто спілкуються один з одним. У багатьох сім’ях святкова метушня починається ще за тиждень до Соллаль. Адже для підготовки новорічного столу і проведення церемонії поклоніння предкам потрібно заздалегідь купити всі необхідні продукти, а також приготувати подарунки батькам і родичам. Крім того, обов’язково на Соллаль потрібно завчасно придбати квитки на автобус, поїзд чи літак тим, хто під час свята збирається відвідати рідний дім. Тим же, хто збирається їхати на машині, слід запастися великим терпінням, так як на дорогах зазвичай утворюються багатокілометрові затори.

Що найчастіше дарують на Соллаль? Подарунок на Соллаль вибирають з урахуванням матеріального становища того, хто дарує і в залежності від моди в нинішньому році. Завжди актуальними залишаються подарункові сертифікати на здійснення покупок в універмагах і просто гроші. Батькам в якості подарунка зазвичай купують женьшень, мед, улюблені корейцями масажні крісла, масажери для ніг і т. д. Знайомим і друзям, як правило, дарують косметику (шампунь, зубна паста, мило і т. д.), або продукти (консерви з тунця, шинка і т. д.). Також прийнято дарувати продукти, які використовуються під час церемонії поклоніння предкам: корейські традиційні солодощі, фрукти, яловичину, в’ялену рибу та ін.

Новорічні поклони старшим і традиційні ігри в колі сім’ї! Нинішні традиції святкування Соллаль змінилися в порівнянні з минулим, однак зазвичай в перший день Нового року за місячним календарем корейці встають рано вранці і, надягають новий одяг, підготовлений спеціально для Соллаль. Потім проводиться церемонія поклоніння предкам, яка по-корейськи іменується «чхаре» і полягає в підношенні їжі та виконанні поклонів. Після закінчення церемонії поминання предків влаштовується святковий обід в колі всіх членів сім’ї. Обов’язковою стравою святкового столу на Соллаль є суп з рисовими галушками «токкук». Після святкового обіду діти роблять поклони старшим у родині. Такі поклони називаються «себе». За кожен уклін старші члени родини кажуть молодшим різні новорічні побажання (побажання міцного здоров’я, успіхів у навчанні, роботі) і дарують гроші. Після завершення церемонії поклоніння предкам всі родичі збираються разом і грають в традиційні ігри. Найпопулярнішою грою на Соллаль є «ютнорі».

2020 рік – це рік Щура. З настанням Нового року корейці приділяють велику увагу, який саме це рік  за східним календарем і яка тварина є його символом. З давніх-давен вважалося, що існує взаємозв’язок між твариною-символом року і долею, характером людини, яка народилася в цьому році. У сучасному суспільстві люди вже не ставляться до цього так серйозно, але з настанням Нового року за місячним календарем все ж цікавляться тим, що чекає їх у майбутньому. 2020 рік, або рік Кёнчжанён (рік Білого Щура) пройде під першим знаком східного календаря. З давніх часів щур символізує чудову реакцію, розум і кмітливість. Те, що щури запасаються їжею, має зв’язок з багатством і добробутом. Тому вважається, що рік Білого Щура принесе достаток і славу.

На час Соллаль життя в Сеулі затихає. Більшість сімей виїжджають в провінцію до родичів або відправляються в подорож за кордон, тому в святкові дні багато магазинів і ресторани не працюють. Центр міста в цей час здається зовсім спорожнілим. Однак багато людей можна зустріти в королівських палацах і парках, а також в парках атракціонів. Під час святкування Нового року за місячним календарем там влаштовуються різноманітні заходи з традиційними корейськими іграми, в яких можуть взяти участь усі бажаючі. На час Соллаль краще не планувати подорож по провінціях Кореї, оскільки вам швидше за все не вдасться придбати квитки на поїзд чи автобус, і подорож навряд чи принесе вам багато задоволення через нескінченні затори на дорозі.

Залишити відповідь