Центр розвитку та популяризації Корейської Культури в Україні
Корейський Культурний Центр
Географія та клімат

Географія та клімат

Республіка Корея — країна у Східній Азії, розташована у південній частині Корейського півострова і межує на півночі з Північною Кореєю.

Із заходу півострів омивається Жовтим морем, зі сходу – Японським морем, а з півдня – Корейською протокою та Східно-китайським морем. Володіє декількома десятками островів, найбільші з яких — Чеджу, Кодже і Чін. Розташована в помірному поясі на переважно гірській місцевості.

Від Японії Республіку Корея відокремлює відстань лише 200 кілометрів. Завдяки цим географічним особливостям китайська культура з давніх-давен проникала далі на схід до Японії через територію Корейського півострова. Саме з цієї причини культури цих трьох країн мають спільні елементи у таких філософських течіях, як буддизм та конфуціанство.

Корея – гориста країна, тож близько 70% території займають гірські масиви, розташовані у східній частині країни. Найвищі гори в Південній Кореї: Халласан на острові Чечжудо – 1950 м, Чирісан – 1915 м, і Сораксан – 1708 м. Західна частина це – численні родючі рівнини.

Річки Кореї, в основному гірські, що впадають у Східне море (Японське море) та повноводні спокійні річки, що впадають у Жовте море.

З давніх-давен прийнято вважати, що територія Корейського півострова ділиться на південний і західний гірський ланцюг Кимгансан («Алмазні гори»). Біля берегів близько 3000 островів, переважно невеликих і безлюдних. Найбільший острів – Чеджудо.

Підйоми та химерні скупчення граніту й вапняку утворюють неймовірні крайовиди гір та долин, що перехоплюють подих.

Гірські ланцюги займають майже все східне узбережжя, круто вдаючись у Східне море, тоді як на заході вони більш пологі та утворюють великі долини, у яких вирощують головну корейську сільськогосподарську культуру – рис.

Адміністративний устрій

Столиця Республіки Корея – Сеул, 6 найбільших міст – Пусан, Тегу, Інчхон, Кванчжу, Течжон та Ульсан.

Південна Корея поділяється на 1 місто особливого статусу (тхикпельсі), 6 міст прямого підпорядкування зі статусом, прирівняним до провінцій (кван’єксі) та 9 провінцій (то).

Они, в свою очередь делятся на ряд более мелких образований, включающих: город (си), уезд (кун), округ (ку), большой район (ып), посёлок (мён), район (тон) и микрорайон, деревня (ри).

Клімат

Для клімату Кореї характерна чітка сезонність завдяки тому, що Республіка Корея розташована в центрі помірного поясу, на межі мусонного та субтропічний на півдні. Весна та осінь короткі, але ясні та сухі, з безліччю сонячних днів. Взимку погода холодна і суха, влітку — спекотна і дощова.

Середня температура Сеула в січні становить від -5 до -2,5 ° C; в липні середня температура становить близько 22,5-25 ° C. Через його південне та морське розташування, Острів Чеджу має теплу та м’якшу погоду, ніж інші райони Південної Кореї. Середня температура в Чеджу коливається від 2,5 ° C у січні, до 25 ° C у липні.

Період дощів починається переважно влітку, в середині червня з території острова Чечжудо і до третьої декади місяця досягає центральної частини півострова.

Тим самим тривалість сезону дощів становить приблизно 30 днів. Кількість тайфунів у північно-західній частині тихоокеанського регіону досягає 28 разів на рік, серед яких 2~3 завдають безпосередньої шкоди Республіці Корея.

Місяць Груд. Січ. Лют. Бер. Квіт. Трав. Черв. Лип. Серп. Вер. Жовт. Лист.
Опади Сухо / сніжно Дощ
Т° Холодно Гаряче Класно
Сезон Холодно / сухо Гаряче / сухо Дощовий

Залишити відповідь